Кролиководство как бизнес Rabbit breeding business

r_12 (3)
r12_machagon (3)
r12_machagon (3)
r12_machagon (3)
r12_machagon (3)
r12_machagon (3)
Drafts For Rabbit Cages
r6obic
r6obic
r6obic
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r6ob
r62
Хозяйство кроликов РТ
Хозяйство кроликов РТ

Утримання молодняка кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка в еко кролівництві вимагає окремої уваги.  Групове утримання молодняка призводить до того, що великий процент шкурок при здаванні бракується через закуси. Щоб запобігти цьому, молодняк найкраще з часу настання статевої зрілості, тобто з 3-місячного віку, утри­мувати індивідуально. Проте утримання молодняка в індивідуальних клітках економічно не вигідне: на це йде багато будматеріалів і праці. Щоб не допустити утворення браку (закусів) на шкурках, в еко кролівництві для цієї мети існує система утримання молодняку кролів – “Раббітакс -26” та “Раббітакс 60” . така система – для комбі­нованого утримання молодняка: до 3-місячного віку — групами, а далі — індивідуально.

Встановлення маточників

Такого комбінованого використання клітки досягають, опускаючи підвісні перегородки, які ділять відділення на 4-6 частин. Досвід показав, що при такому утриманні молод­няка шкурок особливо великого розміру було одержано на 12% більше, ніж від такого самого молодняка, який вирощувався в групових клітках. Шкурок з дефек­тами від закусів було в 13 —19 раз менше, ніж в інших клітках.
В ретро кролівництві, бройлерному кролівництві використовуютьсітчасту підлогу. Відомо, що при сітчастій підлозі і вставних годівницях ) зазвичай вилиті з бетону, глини для ваги та неможливості опрокидування) бувають значні втрати насипних кормів, вод­ночас більше затрачується і робочого часу на роздавання кормів та води.
Щоб зекономити робочий час на роздавання кормів та води, а також зменшити втрати корму, які зви­чайно бувають у клітках з сітчастим чи рейковим (паркетним) дном, у комбінованих клітках були сконстру­йовані годівниці й на­пувалки зовнішнього типу. Це забезпечує роздавання корму і во­ди без відчинення дверець, а також чистоту годівлі тварин. В самих годівницях є захисний борт, який не дозволяє вмгрібання корму кроликами. Розміри комбінова­ної клітки такі: довжи­на 3 м, ширина 1 м, висота 1,9 м.
Щоб кролі не залізали в годівниці або напувалки, на внутрішньому боці цих годівниць та поїлок зроблені решітки, достатні лише для просування голови кролика.
Розмір комірок сітчастої підлоги від 1,5 X 1,5 до 2×2 см. Дах, поділений на 3 частини, рекомендується робити або дерев’яний, або з толю. Кожна з 3 частин даху прикріплюється петлями до передньої верхньої обв’яз­ки клітки і заміняє двері. Сітчасті підвісні перегородки розміром 35 х 39 см прикріплюються до дерев’яних кутків, установлених упоперек клітки на відстані 2—3 см від даху клітки. При підніманні перегородки закидають за ці кутники, а при опусканні прикріплюють до сітчастої підлоги гачками.

Утримання молодняка | Кролівництво  

Утримання молодняка кроликівПроте не кожне господарство зможе забезпечити кліткове утримання всього поголів’я молодняка. В тих господарствах, де цього не можна зробити, можна утримувати молодняк групами у вигулах, паркетах, наприклад тих самих “Раббітакс 8”. Для цього є додаткові 2,5 м.кв. площі до існуючих 6.90 м. кв.
Паркетна підлога знижує можливість зараження кролів заразними хворобами, та не викликає запалення міжпальцевих зон ніг кролика, як це є на сітчастиій підлозі. Паркетний пол дозволяє будувати закриту бункерну систему утилізації екскрементів для кролятника, що слугує захистом від протягу та хижаків – ласок, куниць, щурів тощо, в рази підвищує санітарію, гігієну вирощування кроликів, і створює сучасні культурні та гуманні умови утримання. Як підтверджує досвід еко- кролівництва при вирощуванні кролів у вигулах чи клітках з бункерною системою збору фекалій відходу молодняка не буває, через те, що кролики вже з малого віку вбережені від необхідності витрачати свої ресурси здоров’я на боротьбу з протягами, не вдихають аміачні, вуглекислі, сіроводневі сполуки газів та метан, що утворюється в результаті розкладу бактеріями фекалій кроликів. Насамперед, мається на увазі функціювання розумної системи перенаправленого потоку повітряних мас в “Раббітаксах”, коли такий рух відбувається не знизу доверху, а навпаки.
Через систему різного плану захисту, що реалізовано в “Раббітаксах” еко-кролівники отримують більші доходи аніж інші, за рахунок збереження здоров’я кроликів, можливості виростити їх до товарних кондицій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *