Утримання молодняка кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка | Кролівництво

Утримання молодняка в еко кролівництві вимагає окремої уваги.  Групове утримання молодняка призводить до того, що великий процент шкурок при здаванні бракується через закуси. Щоб запобігти цьому, молодняк найкраще з часу настання статевої зрілості, тобто з 3-місячного віку, утри­мувати індивідуально. Проте утримання молодняка в індивідуальних клітках економічно не вигідне: на це йде багато будматеріалів і праці. Щоб не допустити утворення браку (закусів) на шкурках, в еко кролівництві для цієї мети існує система утримання молодняку кролів – “Раббітакс -26” та “Раббітакс 60” . така система – для комбі­нованого утримання молодняка: до 3-місячного віку — групами, а далі — індивідуально.

Встановлення маточників

Такого комбінованого використання клітки досягають, опускаючи підвісні перегородки, які ділять відділення на 4-6 частин. Досвід показав, що при такому утриманні молод­няка шкурок особливо великого розміру було одержано на 12% більше, ніж від такого самого молодняка, який вирощувався в групових клітках. Шкурок з дефек­тами від закусів було в 13 —19 раз менше, ніж в інших клітках.
В ретро кролівництві, бройлерному кролівництві використовуютьсітчасту підлогу. Відомо, що при сітчастій підлозі і вставних годівницях ) зазвичай вилиті з бетону, глини для ваги та неможливості опрокидування) бувають значні втрати насипних кормів, вод­ночас більше затрачується і робочого часу на роздавання кормів та води.
Щоб зекономити робочий час на роздавання кормів та води, а також зменшити втрати корму, які зви­чайно бувають у клітках з сітчастим чи рейковим (паркетним) дном, у комбінованих клітках були сконстру­йовані годівниці й на­пувалки зовнішнього типу. Це забезпечує роздавання корму і во­ди без відчинення дверець, а також чистоту годівлі тварин. В самих годівницях є захисний борт, який не дозволяє вмгрібання корму кроликами. Розміри комбінова­ної клітки такі: довжи­на 3 м, ширина 1 м, висота 1,9 м.
Щоб кролі не залізали в годівниці або напувалки, на внутрішньому боці цих годівниць та поїлок зроблені решітки, достатні лише для просування голови кролика.
Розмір комірок сітчастої підлоги від 1,5 X 1,5 до 2×2 см. Дах, поділений на 3 частини, рекомендується робити або дерев’яний, або з толю. Кожна з 3 частин даху прикріплюється петлями до передньої верхньої обв’яз­ки клітки і заміняє двері. Сітчасті підвісні перегородки розміром 35 х 39 см прикріплюються до дерев’яних кутків, установлених упоперек клітки на відстані 2—3 см від даху клітки. При підніманні перегородки закидають за ці кутники, а при опусканні прикріплюють до сітчастої підлоги гачками.

Утримання молодняка | Кролівництво  

Утримання молодняка кроликівПроте не кожне господарство зможе забезпечити кліткове утримання всього поголів’я молодняка. В тих господарствах, де цього не можна зробити, можна утримувати молодняк групами у вигулах, паркетах, наприклад тих самих “Раббітакс 8”. Для цього є додаткові 2,5 м.кв. площі до існуючих 6.90 м. кв.
Паркетна підлога знижує можливість зараження кролів заразними хворобами, та не викликає запалення міжпальцевих зон ніг кролика, як це є на сітчастиій підлозі. Паркетний пол дозволяє будувати закриту бункерну систему утилізації екскрементів для кролятника, що слугує захистом від протягу та хижаків – ласок, куниць, щурів тощо, в рази підвищує санітарію, гігієну вирощування кроликів, і створює сучасні культурні та гуманні умови утримання. Як підтверджує досвід еко- кролівництва при вирощуванні кролів у вигулах чи клітках з бункерною системою збору фекалій відходу молодняка не буває, через те, що кролики вже з малого віку вбережені від необхідності витрачати свої ресурси здоров’я на боротьбу з протягами, не вдихають аміачні, вуглекислі, сіроводневі сполуки газів та метан, що утворюється в результаті розкладу бактеріями фекалій кроликів. Насамперед, мається на увазі функціювання розумної системи перенаправленого потоку повітряних мас в “Раббітаксах”, коли такий рух відбувається не знизу доверху, а навпаки.
Через систему різного плану захисту, що реалізовано в “Раббітаксах” еко-кролівники отримують більші доходи аніж інші, за рахунок збереження здоров’я кроликів, можливості виростити їх до товарних кондицій.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *